Kulturna baština

folklorna baština i narodni plesovi

Kulturna baština – folklorna baština i narodni plesovi

Kulturna baština – folklorna baština i narodni plesovi

U vrtiću se uspješno provodi projekt ”S koljena na koljeno”.

U okviru projekta djeca su učila i izvodila na predstavama i nastupima Ero s onoga svijeta”, ”Linđo” i ”Splitsko kolo”.

Projekt ”S koljena na koljeno” je obogaćen lutkarsko-scenskim nastupima, likovnim i glazbenim radionicama, suradnjom s roditeljima, predstavama u skupinama, igrokazima.

U okviru programa očuvanja kulturne baštine, djeca uče i upoznaju glavne karakteristike, običaje i povijesti kraja u kojem žive, upoznaju stare dalmatinske pjesme, jezik i tradicijske plesove, stječu domoljubne osjećaje i poštovanje prema kulturnoj baštini Hrvatske.

Kroz godinu djeca sudjeluju u provedbi završne priredbe i igrokaza, pjevaju dalmatinske pjesme, izrađivanju ukrasa, nakita i odjeće za lutke, uvježbavaju plesati tradicionalne splitske plesove, na radionicama izrađuju i crtaju tradicionalne narodne nošnje, odlaze u posjete muzejima itd., a sve u svrhu razvoja ljubavi i poštovanja prema hrvatskoj povijesti i kulturnoj baštini.