Kutić za roditelje

Teme koje će vas možda zanimati

Savjetovalište za roditelje

Nudimo stručnu pomoć, savjete te podršku roditeljima u odgoju djece.

Saznaj više

Radionice za roditelje

Provodimo tematske radionice za roditelje tijekom cijele godine

Saznaj više

Roditelj je prva osoba s kojom se dijete susreće u životu i on u njegovom životu igra veliku ulogu. Roditelj djetetu pruža zaštitu, potporu, brine se o njemu, ali suvremena obitelj ne može sama podizati i odgajati dijete te joj u tome pomaže predškolska ustanova. Da bi razvoj djeteta bio uspješan važna je dobra komunikacija između roditelja i odgojno-obrazovne ustanove. Uspostavljanjem suradnje dječjeg vrtića i roditelja, oba sudionika mogu naučiti više o djetetu, njegovim mogućnostima, osjećajima, interesima i ponašanju. Suradnja je preduvjet jačanju i roditeljske i profesionalne kompetencije, a njezin krajnji cilj svakako je dobrobit djeteta.

U svrhu što bolje suradnje i razvijanja partnerskog odnosa s roditeljima te zbog dobrobiti djece koja pohađaju naš dječji vrtić, suradnja odgojitelja, stručne službe i roditelja u dječjem vrtiću Princeza odvija se na nekoliko razina: